World Scout Jamboree w Stanach Zjednoczonych

 

Światowe Jamboree Skautowe to jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń w życiu każdego harcerza. W 2019 roku jest organizowane wspólnie przez trzy organizacje – amerykańską, kanadyjską i meksykańską i trwa od 22 lipca do 2 sierpnia. Jamboree jest zlotem, podczas którego każdy z uczestnik może spotkać ponad 30 000 skautów z całego świata i dzięki temu poznać nowe kultury, udoskonalić umiejętności językowe, spróbować rzeczy, których nigdy nie próbował, zagrać w nieznane gry skautowe i przeżyć niesamowitą przygodę, jakiej nie każdy ma okazję doświadczyć.

Zlot jest przepełniony rozmaitymi zajęciami, które rozwijają harcerzy pod wieloma względami. Program podzielony jest na on-site (na terenie zlotu) i off-site (poza terenem). Część czasu podczas Jamboree jest wolny, bez narzuconych zajęć. Można wtedy korzystać z atrakcji przygotowanych przez inne kontyngenty, zaglądać do namiotów obcych krajów. To czas na nawiązanie nowych przyjaźni i zainspirowanie się innymi kulturami.

Home hospitality to projekt w trakcie Jamboree, podczas którego harcerze będą mięli okazję spędzić trzy dni w Nowym Jorku. Polska grupa będzie zakwaterowana na terenie Baiting Hollow Scout Camp na Long Island. Jest to baza obozowa Boy Scouts of America. W tym czasie będą mięli możliwość przekonania się, jak wygląda scouting na innym kontynencie oraz skonfrontować posiadaną wiedzę z rzeczywistością.

Reprezentacja Polski na 24. Światowe Jamboree Skautowe, które odbędzie się w Wirginii Zachodniej w USA, liczy 450 osób. W tej grupie jest 34 reprezentantów ZHP Chorągwi Krakowskiej. Swoje przygotowania zaczęli już dwa lata temu – pozyskując partnerów i realizując kolejne zadania, dzięki którym będą mogli wziąć udział w tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu. Zaangażowanie i wytrwałość w postanowieniach to najlepszy dowód, że na Jamboree reprezentować nas będą niesamowici młodzi ludzie, którzy odważnie stawiają sobie cele i konsekwentnie je realizują.

Głównym partnerem wyjazdu małopolskiej reprezentacji na Jamboree jest Województwo Małopolskie

Wsparcia udzieliła również Komenda ZHP Chorągwi Krakowskiej, Sqadnica Harcerska oraz Fundacja Kształcenia, Wypoczynku i Rekreacji w Krakowie.

Zdjęcia z pobytu w Nowym Jorku

Pobyt na Jamboree w Zachodniej Wirginii

https://youtu.be/cgXTuW5xbM0 

Zgłoszenia

Zgłoś się do projektu

Nasi Partnerzy

Kraków Zielonki FIO NGO Przejdź na EkoFakturowanie bądź ekologiczny i oszczędzaj na każdej wysłanej fakturze
Top