Pawel Grabka

Wakacyjne projekty 2017

Wakacje już niestety za nami czas na podsumowania. Podczas tegorocznych wakacji prowadziliśmy trzy projekty: „Od trzepaka do kajaka 2017", „Na sportowo i wesoło", „Lato w Korzkwi". Fundacja organizowała obóz w Lginiu, trzy kolonie stacjonarne w miejscowości Korzkiew, dziesięć półkolonii w Korzkwi oraz cztery półkolonie w Krakowie.

Statystyki wyglądaj imponująco. W koloniach i obozie łącznie wzięło udział 282 dzieci i młodzieży, w półkoloniach w Korzkwi 801 dzieci i młodzieży plus 190 w lecie w mieście. Uczestnicy to głównie dzieci z Gmin: Zielonki, Krakowa, Wielkiej Wsi, Michałowic, Skały, Zabierzowa, Wieliczki, Krzeszowic, Gdowa. Zajęcia prowadziło 33 wychowawców głównie z ZHP Chorągwi Krakowskiej między innymi z Hufca Kraków Śródmieście, Hufca Gorlice, Tarnowa, Wieliczki, Szczepu Preria oraz z Zielonego Szczepu. Tradycją się już też stała pomoc młodych ludzi z koła wolontariackiego ze Szkoły w Korzkwi. Ośrodek Harcerski poza projektami gościł również kolonie i obozy nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Odwiedzili nas między innymi Francuzi, Belgowie, Anglicy, Austriacy oraz Goście z USA. Łącznie nasza akcja letnia obsłużyła ponad 1600 dzieci, młodzieży i dorosłych. W sprawie projektów otrzymaliśmy ponad 1700 e-maili, na których odpisywanie poświeciliśmy ok 80 godzin. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krakowa i Gminy Zielonki wypoczynek był bardzo atrakcyjny, tani i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Budżet przedsięwzięć przekroczył pół miliona złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć

Bądź ze wszystkimi informacjami na bieżąco. Zapisz swój adres e-mail!